Inregistrare    Autentificare
Autorizație
» » Mâine rămân fără lumină: În ce localități va fi deconectată energia electrică

Mâine rămân fără lumină: În ce localități va fi deconectată energia electrică

Categorie: ULTIMA ORĂ, Republica Moldova, Societate
Mâine rămân fără lumină: În ce localități va fi deconectată energia electrică



Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că sâmbătă, 10 octombriet 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica: bd.Dacia 12, 12/1, 12/2, 14, str.Hristo Botev 19/6, 19/7 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera: str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Precup, Trușeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor str. 27 August, Dm.Cantemir, GH.Coşbuc, M.Frunze, Precup - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA str.Decebal - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

4. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava: str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului, s.Truşeni: str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

5. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru: str.Bujorilor, Cobzarilor, Cobzarilor 1 str-la, Cobzarilor 10 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Prepeliţei, Prepeliţei 2 str-la, Schinoasa-Deal, Sitarului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

6. Chişinău, sectorul Rîşcani: str.A.Russo 2, 9001, Kiev 5, 6, 6/1, 8/1, 10/1, 11, 12/1, 14/1, 14/2, 16, 16/1, 16/2, 16A, 26 - în intervalul de timp între 09:05 - 17:05, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

7. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova: str. 60 Ani Ai Biruinţei, Alba Iulia, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Barbu Lăutaru, Biruinţei, Bogdan Voievod, Buna Vestire, Burebista, Calea Basarabiei, Chişinăului, Chişinăului Şos., Ciocirliei, Codrilor, Columna, Constructorul, Cricova, Crinilor, Crucec, Cuza-Vodă, Drumul Viilor, Dubăsari, Fîntînilor, Igor Vieru, Izvoarelor, Meşterul Manole, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Mircea Cel Bătrîn, Moldoviţa, Natalia Gheorghiu, Nicolae Costin, Nicolae Sulac, Petru Ungureanu, Porumbita, Prieteniei, Renaşterii, Sfintul Nicolae, Sperantei, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Traian, Trandafirilor, Unirii, Vadul Pietrei, Valea Rădiului, Veronica Micle, Voievozilor - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 18:00, pentru conectarea LEC noi

8. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu: str.Albişoara, Alexandru Cel Bun, Artelor, Bucuria, Chişinăului, Ciorescu, Independenţei, Libertăţii, Luceafărul, Lunii, Mihail Frunze, Moldova, Mugurel, Nucarilor, Renaşterii, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sf.Paraschiva, Sf.Paraschiva str-la, Sfatul Ţării, Sfatul Ţării str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Tineretului, Trandafirilor, Viilor, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 18:00, pentru conectarea LEC noi

9. Anenii Noi: str.Arteziană, Concilierii Naționali, Cotovschi, S.Lazo, str-la Tihaia, Zagorodnaia, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Maximovca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

10. Cahul: s.Cişmichioi: str.Melinicinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Colibaşi: str. 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Octombrie, Pobedî, Prietenia, Prut, Recea, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suvorova, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Pelinei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

11. Cantemir: s.Alexandrovca, s.Ghioltosu, s.Hîrtop, s.Plopi, s.Stoianovca, s.Taraclia, s.Ţiganca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Goteşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

12. Comrat (UTA Găgăuzia): or.Comrat: str.Cuibîșev, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 19:00 - 20:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Tomai: str. 1 Mai, Cuibîşeva, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo, Sverdlova, Tomai, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

13. Călăraşi: s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Horodişte - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

14. Căuşeni: s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

15. Cimişlia: str.Cimişlia, Constantin Stamati, Decebal, Decebal str-la, Livezilor, Mihai Viteazul, Sfînta Maria, Sfînta Maria str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suveranităţii, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Iurievca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

16. Criuleni: s.Bălţata (s.Budeşti, s.Văduleni - cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Dolinnoe, s.Sagaidac, s.Valea Coloniței - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Hîrtopul Mare, s.Hîrtopul Mic, s.Ișnovăț, s.Izbește, s.Rîșcova - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Işnovăţ, s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Slobozia Dușca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru conectarea clienţilor noi

17. Hînceşti: s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Buțeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 17:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Buțeni - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 17:45, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice s.Calmațui, s.Leușeni Vama - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Lăpușna: str. 28 Iunie, 50 Let Octeabrea, Bahmeta, Gagarin, S.Kirov, Șelepukina - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Cotovschi, N.Vatutin, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

18. Ialoveni: 27 August str-la, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice s.Costești: str.Costeşti, Cucorilor, Dacia, Mihai Kogălniceanu, Petru Rareş, Salcîmilor, Sfîntul Gheorghe, Sfîntul Gheorghe Str-La, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt St-La, T.Terinte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Suruceni, s.Nimoreni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Țipala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

19. Leova: str.Doina, Gr.Ureche, Ion Soltîs, str-la Ion Soltîs, M.Basarab - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18.30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Covurlui, s.Frumuşica, s.Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

20. Nisporeni: s.Bărboieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

21. Orhei: str.Acad.S.Rădăuțan, Eliberării, Haiducul Grozești, Răzeșilor, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Podgoreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Slobozia-Hodorogea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

22. Străşeni: s.Găleşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

23. Ştefan Vodă: s.Brezoaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Lenin, Nadrecinaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Caplani: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Svoboda - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Caplani: str.Molodejnaia, Cvartalinaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Copceac: str.Benderscaia, Dzejjinscki, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

24. Teleneşti: s.Ineşti, s.Ratuş, s.Verejeni, s.Zăicani, s.Zăicanii Noi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


Sursa articolului aici
Stimate vizitator, te-ai dus la site-ul ca utilizator neînregistrat. Vă încurajăm să vă înregistrați sau intra pe site sub numele dumneavoastră.
Scrie un comentariu
Prima Nume:
Adresa e-mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Introduceți codul: